Poziv na online edukaciju „Korištenje Web alata za online komunikaciju – Zoom, Cisco Webex i MS Teams“

Privredna komora Republike Srpske organizuje dvodnevnu online edukaciju na temu „Korištenje Web alata za online komunikaciju – Zoom, Cisco Webex i MS Teams“, koja će se održati u četvrtak i petak, 29-30.10.2020. godine sa početkom u 10:00 časova putem Cisco Webex linka.

Cilj edukacije je: upoznavanje učesnika sa mogućnostima online komunikacije i razmjene dokumentacije; predstavljanje dostupnih platformi za online komunikaciju i njihova praktična primjena u poslovnim  procesima; dobre prakse podešavanja i prilagođavanje sistema za online komunikaciju; upoznavanje sa poznatom Microsoft platformom za komunikaciju i kolaraboraciju – MS Teams, ali i predstavljanje seta aplikacija koje su dostupne kroz Office 365 sistem pretplate; demostracija dobrih praksi pri radu sa aplikacijama i olakšica u poslovanja koje nudi korišenje ovih alata; poređenje sa već poznatim aplikacijama i softverima na koje su korisnici navikli i koje koriste godinama.

Predavači na edukaciji su Gregor Tadić i Milan Zec iz LANACO Edukacionog Centra – IT edukacionog centra sa najširim portfoliom usluga u BiH i najvećim brojem sertifikovanih trenera iz različitih oblasti.

Edukacija se organizuje u okviru projekta „ShareIT Platform – Platforma za razmjenu relevantnog IT iskustva, informacija, znanja i obuka, tj. ponude i potražnje proizvoda i usluga“, koji implementira Privredna komora RS, u okviru programske podrške Centralno-evropske inicijative (CEI). Takođe, edukacija je podržana i od strane Evropske mreže preduzetništva (EEN).

Cilj projekta ShareIT Platform je pružanje podrške poslovnim subjektima u suočavanju s vanrednom situacijom, izazvanu virusom COVID 19, pomoću IT alata koji je u stanju da brzo odgovori na potrebe MSP-a.

Prvi specifični cilj je povećanje IT i digitalnih kapaciteta MMSP kroz proces unapređenja znanja i vještina u cilju primjene savremenih IT alata i tehnologija u komunikaciji i poslovnim procesima. Drugi specifični cilj je povezivanje i unapređenje saradnje MMSP iz različitih sektora u cilju razmjene informacija, prenosa znanja i najboljih praksi u pogledu raspoloživih kapaciteta, postojećih lanaca vrijednosti i mogućnosti proizvodnje potrebnih proizvoda u uslovima COVID-a.

Projekat će omogućiti privrednim društvima da putem posebne platforme za razmjenu informacija, znanja i iskustava, koja će se razviti kroz projekat, omogući realizaciju poslovnih aktivnosti i u uslovima COVID-a.

Ciljna grupa su izvozno orijentisana privredna društva, koja su se suočila sa posljedicama pandmije, izazvane virusom COVID 19.

Edukacija je besplatna za sve učesnike, a link za pristup obuci će Vam biti dostavljen na mail nakon izvršene prijave. Prijaviti se možete putem linka: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=YUp2YsEZNkaVFZEeXe1dqjTBNonBW1RClFqD4RTDMjpUMjZGVjRKNk9YSUVHMjhLSFRJRU5SVlVBMS4u

U prilogu poziva dostavljamo Vam program edukacije, te se nadamo da ćete prepoznati značaj ponuđene teme i prijaviti se za učešće. Kontakt osoba u Privrednoj komori RS je Sonja Miladinović, sonjam@komorars.ba.

Agenda_Korištenje web alata za online komunikaciju

Agenda_Microsoft 365 za poslovne korisnike