Poziv na online edukaciju „Predstavljanje digitalnih rješenja za online poslovanje u MSP“

Privredna komora Republike Srpske organizuje jednodnevnu online edukaciju na temu „Predstavljanje digitalnih rješenja za online poslovanje u MSP“, koja će se održati u četvrtak, 05.11.2020. godine sa početkom u 10:00 časova putem Zoom aplikacije.

Cilj edukacije je: upoznavanje učesnika sa dostupnim digitalnim rješenjima za online poslovanje u MSP u cilju ostvarenja uspješnih poslovanih rezultata.

Predavači na edukaciji su Mihajlo Maksimović, Drago Savić i Predrag Pajić iz privrednog društva Maxcode d.o.o. Bijeljina – članovi sektora za razvoj i inovacije i Dragan Galić iz privrednog društva Satwork d.o.o. Banja Luka – Šef odjeljenja prodaje.

Edukacija se organizuje u okviru projekta „ShareIT Platform – Platforma za razmjenu relevantnog IT iskustva, informacija, znanja i obuka, tj. ponude i potražnje proizvoda i usluga“, koji implementira Privredna komora RS, u okviru programske podrške Centralno-evropske inicijative (CEI). Takođe, edukacija je podržana i od strane Evropske mreže preduzetništva (EEN).

Cilj projekta ShareIT Platform je pružanje podrške poslovnim subjektima u suočavanju s vanrednom situacijom, izazvanu virusom COVID 19, pomoću IT alata koji je u stanju da brzo odgovori na potrebe MSP-a.

Prvi specifični cilj je povećanje IT i digitalnih kapaciteta MMSP kroz proces unapređenja znanja i vještina u cilju primjene savremenih IT alata i tehnologija u komunikaciji i poslovnim procesima. Drugi specifični cilj je povezivanje i unapređenje saradnje MMSP iz različitih sektora u cilju razmjene informacija, prenosa znanja i najboljih praksi u pogledu raspoloživih kapaciteta, postojećih lanaca vrijednosti i mogućnosti proizvodnje potrebnih proizvoda u uslovima COVID-a.

Projekat će omogućiti privrednim društvima da putem posebne platforme za razmjenu informacija, znanja i iskustava, koja će se razviti kroz projekat, omogući realizaciju poslovnih aktivnosti i u uslovima COVID-a.

Ciljna grupa su izvozno orijentisana privredna društva, koja su se suočila sa posljedicama pandmije, izazvane virusom COVID 19.

Edukacija je besplatna za sve učesnike, a link za pristup obuci će Vam biti dostavljen nakon izvršene prijave na mail: sonjam@komorars.ba.

U prilogu Vam dostavljamo program edukacije, te se nadamo da ćete prepoznati značaj ponuđene teme i prijaviti se za učešće.

Poziv_Predstavljanje digitalnih rješenja za online poslovanje u MSP

Program_Predstavljanje digitalnih rješenja za online poslovanje u MSP