POZIV NA SASTANAK NA TEMU „UPRAVLJANJE POSEBNIM KATEGORIJAMA OTPADA“

19.04.2023.

Privredna komora Republike Srpske poziva sve zainteresovane privredne subjekte da prisustvuju sastanku na temu upravljanja posebnim kategorijama otpada definisanim Zakonom o upravljanju otpadom Republike Srpske (Službeni glasnik Republike Srpske broj: 111/13, 106/15, 2/18, 16/18, 70/20, 63/21 i 65/21), te nizom podzakonskih akata.

Sastanak će se održati u utorak 25.04.2023. godine, sa početkom u 11,00 časova, u prostorijama Privredne komore Republike Srpske, na adresi Branka Ćopića 6, 78 000 Banja Luka, a na istom će, pored zainteresovanih predstavnika privrede Republike Srpske, učestvovati i predstavnici Ministarstva za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju Republike Srpske, Ministarstva privrede i preduzetništva Republike Srpske, Ministarstva energetike i rudarstva Republike Srpske, te predstavnici Fonda za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost Republike Srpske.

Neka od značajnijih pitanja koja će biti predmet diskusije na sastanku odnose se na naknade propisane Prilogom 3 uz Zakon, popunjavanje izvještaja koji se dva puta godišnje dostavljaju Fondu, te analiza ostalih otvorenih pitanja vezanih za ovu temu.

Molimo Vas da nam, povratom na e-mail aleksandraik@komorars.ba potvrdite učešće na predmetnom sastanku.

Za sve dodatne informacije, možete kontaktirati Službu za pravne poslove Privredne komore Republike Srpske na broj telefona 051/493-128.