Poziv na obuku: Izračunavanje nutritivnih vrijednosti proizvoda

U skladu sa djelatnostima i zadacima definisanim odredbama Zakona o hrani („Službeni glasnik BiH“, broj 50/04), Agencija za sigurnost hrane Bosne i Hercegovine u saradnji sa Privrednom komorom Republike Srpske i uz podršku USAID/Sweden FARMA II projektom, organizuje obuku pod nazivom: „Teorijski i praktični trening za subjekte u poslovanju sa hranom u provedbi ključnih odredbi Pravilnika o pružanju informacija potrošačima o hrani („Službeni glasnik BiH“, broj 68/13), sa specifičnim osvrtom na izračunavanje nutritivnih vrijednosti“.
USAID/Sweden FARMA II projekat će pružiti Agenciji i relevantnim subjektima u poslovanju sa hranom neophodnu tehničku pomoć po pitanju označavanja, oglašavanja i prezentacije hrane koji ujedno predstavljaju najvažnije oblike poslovne komunikacije sa potrošačem i jedna je od najkompleksnijih zakonskih reguliranih oblasti u oblasti sigurnosti hrane u EU.
Shodno navedenom, pozivamo Vas da uzmete učešće na ovoj obuci gdje ćete uz stručnjake iz Republike Hrvatske dobiti teoretska i praktična znanja koja će vam pomoći u izračunavanju nutritivnih vrijednosti i u skladu sa tim i izradu nutritivnih deklaracija za prehrambene proizvode.
Obuka će se održati
02.03.2018. godine (petak) u Banjoj Luci u prostorijama Republičke uprave za inspekcijske poslove Republike Srpske – Odjeljenje Banja Luka, na adresi Veljka Mlađenovića bb, Incel zona sa početkom u 09:00 sati.
Takođe ista radionica biće održana i u Mostaru, 27.02.2018. godine (utorak) u prostorijama Federalnog agromediteranskog zavoda, Biskupa Čule bb Mostar, sa početkom u 09:00 sati.

U zavisnosti od mjesta iz kojeg dolazite, pozivamo Vas da potvrdite učešće najkasnije do 23.02.2018. godine (petak) u Agenciju za sigurnost hrane BiH na e-mail adresu: dz.konjic@fsa.gov.ba ili telefonskim putem na broj 036/336-950.
Kontak osoba u Privrednoj komori Republike Srpske je Nikolina Dorontić Alibabić, telefon: 051/222-990. ili e-mail adresu: nikolinad@komorars.ba .