Pravno mišljenje na različita tumačenja člana 57, stav 6. Zakona o notarskoj službi

Ministarstvo pravde Republike Srpske, kao obrađivač Zakona o notarskoj službi Republike Srpske, od strane Notarske komore Srpske upoznato je sa činjenicom da su se u praksi pojavila različita tumačenja u primjeni člana 57, stav 6. navedenog zakona, na način da se istim propisuje, odnosno zahtijeva prisustvo zakonskog zastupnika notarskoj obradi isprava tj. da notarskoj obradi ne može pristupati umjesto zakonskog zastupnika ovlašćeni punomoćnik.

S tim u vezi, Ministarstvo pravde dostavilo je pravno mišljenje predsjednika Radne grupe za izradu Zakona o notarskoj službi u Republici Srpskoj, prof. dr Darka Radića, kao i zaključak Upravnog odbora Notarske komore Republike Srpske, kako bi se prevazišlo pogrešno tumačenje navedene odredbe Zakona, a samim tim i negativna praksa.

Pravno mišljenje i zaključak Zakon o notarskoj sluzbi u RS