Predavanje: Prednosti alternativnih načina rješavanja sporova

Visoki sudski i tužilački savjet Bosne i Hercegovine i Privredna komora Republike Srpske Vas pozivaju na informativno predavanje

PREDNOSTI ALTERNATIVNIH NAČINA RJEŠAVANJA

PRIVREDNIH SPOROVA

koje će se održati 05. novembra 2021. godine u Banjoj Luci

Informativno predavanje o prednostima alternativnih načina rješavanja sporova je događaj posvećen podizanju svijesti o prednostima arbitraže, medijacije i sudske nagodbe u odnosu na redovan sudski postupak i namijenjen je poslovnoj zajednici u BiH, prije svega menadžmentu i zaposlenim na pravnim poslovima u poslovnim subjektima.

Učesnici ovog informativnog predavanja će, kroz prikaz navedenih alternativnih načina rješavanja sporova, te instituta mirnog rješavanja spora sudskom nagodbom, dobiti sveobuhvatne informacije u pogledu prednosti u odnosu na dužinu i troškove postupka, te benefite koje rješavanje sporova ovim putem najčešće ima u smislu nastavljanja narušenih poslovnih odnosa.

Program:

10:45 – 11:00

Registracija učesnika

11:00 – 11:10

Uvodno obraćanje

– Predstavnik VSTS-a BiH

– Predstavnik Privredne komore Republike Srpske

11:10 – 11:55

11:55 – 12:10

Arbitraža – alternativa sudskom postupku (Dragana Kokot, generalni sekretar PK RS i sekretar stručnih poslova sudova pri PK RS)

12:10 – 12:30 Pauza za osvježenje

12:30 – 13:15

13:15 – 13:30

Medijacija – zadržite spor u svojim rukama (Orleanka Nikodinović, predsjednica Udruženja medijatora u BiH)

13:30 – 14:15

14:15 – 14:30

Sudska nagodba – prednosti za stranke u sudskim postupcima (Nebojša Joksimović, sudija)

14:30 – 14:40 Završno obraćanje koorganizatora
14:40 Ručak

S obzirom na trenutnu epidemiološku situaciju, biće omogućeno fizičko prisustvo do 20 učesnika. Prilikom organizacije događaja će se voditi računa o svim propisanim preventivnim epidemiološkim mjerama.

Molimo Vas da, ukoliko ste zainteresirani za učešće na ovom informativnom predavanju, svoje prisustvo potvrdite putem e-maila aleksandraik@komorars.ba, najkasnije do 29.10.2021. godine do 16:00 časova.

Za sve dodatne informacije možete se obratiti na telefon: 051/493-128 ili na e-mail: aleksandraik@komorars.ba

Ova aktivnost se realizuje uz podršku Evropske unije, kroz Projekat „Izgradnja efikasnog pravosuđa u službi građana – IPA 2017“.