Predstavljeno 30 radova na 7. Međunarodnom naučno stručnom skupu „Tehnološke inovacije – Generator prirvednog razvoja“

By 12. новембра 2020. Novosti iz Komore, slide No Comments

Savez inovatora Republike Srpske i Privredna komora Republike Srpske, organizovali su danas 7. Međunarodni naučno-stručni skup: „Tehnološke inovacije – Generator privrednog razvoja“.

Na skupu, koji je zbog epidemiološke situacije održan putem onlajn platformi, predstavljeno je 30 radova iz različitih oblasti, koji će biti objavljeni u Zborniku radova i Biltenu radova, a učesnicima će biti dodijeljeni sertifikati.

Cilj naučno–stručnog skupa bio je da okupi eksperte i druge kompetentne ličnosti iz institucija, privrede i organizacija, radi razmjene informacija, iskustava i stavova u primjeni inovacija, da se razmjene iskustva iz razvoja nacionalnih inovacionih sistema susjednih zemalja i drugih zemalja, te konačno sagledaju mogućnosti primjene pozitivnih rješenja u Republici Srpskoj i BiH i predlože ih nadležnim institucijama.

Pokrovitelj naučno-stručnog skupa je Ministarstvo za naučnotehnološki razvoj, visoko obrazovanje i informaciono društvo Republike Srpske.