Predstavnici Komore na Konferenciji: „Kvalitetna praktična nastava – put do bržeg zaposlenja“

„Kvalitetna praktična nastava kod poslodavaca je preduslov da naši učenici stiču potrebna znanja, određene vještine i kompetencije potrebne privrednoj zajednici“, rekla je ministar prosvjete i kulture Natalija Trivić na današnjoj konferenciji pod nazivom „Kvalitetna praktična nastava – put do bržeg zaposlenja“koju je organizovalo Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske.

Naglasila je da poslodavci obučavajući učenike imaju mogućnost da najbolje među njima zaposle nakon školovanja što je sigurno u njihovom interesu.

Konferencija je bila posvećena dvjema temema: „Kvalitetna praktična nastava – put do bržeg zaposlenja“, i „Regionalni savjeti za obrazovanje u Republici Srpskoj – od inicijative do realizacije“. U panelu o prvoj temi učestvovala je Aleksandra Mihajlović Bijelić, rukovodilac Centra za dualno obrazovanje i obrazovne politike Privredne komore Republik Srpske, koja je govorila o ulozi Komore u unapređenju kvaliteta praktične nastave.