„Premier“ Doboj izvozi na tržišta Italije i Slovenije, problem nedostatak radne snage

U okviru redovnih posjeta privrednim društvima, sekretar Udruženja tekstila, kože i obuće PKRS, Aleksandra Mihajlović Bijelić, posjetila je danas kompaniju Premier d.o.o. Doboj.

Ova kompanija zapošljava 60 radnika, a proizvodi uniforme za vojsku i policiju Slovenije i Italije, kao i radnu odjeću za komunalnu policiju Italije. Takođe, rade i modni program za italijansko tržište.

Tema sastanka, između ostalog, bili su problemi u poslovanju, a direktorka Premiera, Rankica Panić, kao najveći izazov istakla je nedostatak radne snage. Zbog toga je, kako kaže, u Doboju potrebno formirati odjeljenje tekstilaca, u čemu će imati podršku Komore.

Takođe, Aleksandra Mihajlović Bijelić upoznala je rukovodstvo ove kompanije sa aktivnostima Komore, mogućnostima učešća na sajmovima, Savjetu za žensko preduzetništvo, ali i projektima podrške u čijoj realizaciji učestvuje Privredna komora Srpske.