Prihvaćena inicijativa Komore: Zahtjev za registraciju vozila moguće je podnijeti do 90 dana od dana prestanka stanja prirodne ili druge nesreće na teritoriji BiH

Na inicijativu Privredne komore Republike Srpske, uz podršku Ministarstva saobraćaja i veza Republike Srpske i i drugih nadležnih institucija, Ministarstvo komunikacija i transporta BiH pripremilo je za objavu u Službenom glasniku BiH Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o registraciji vozila.

U Pravilniku je navedeno da se zahtjev za produženje registracije vozila za vozila čija registracija istekla nakon 16. marta 2020. godine može podnijeti najkasnije 90 dana od dana prestanka stanja prirodne ili druge nesreće na teritoriji BiH. Ukoliko se zahtjev za produženje registracije vozila ne podnese do roka predviđenog ovim članom, vozilo se službeno odjavljuje iz evidencije registrovanih vozila a vlasnik vozila dužan je da vrati registarske tablice nadležnom organu u roku od osam dana.

Pravilnik možete preuzeti u prilogu.

Pravilnik