Promocija i saradnja domaćih ICT kompanija sa kompanijama u Turskoj

Poštovani,
IT industrija, kao jedna od najpoželjnijih i najbrže rastućih u svijetu, svoj porast bilježi i u Bosni i Hercegovini, gdje je posljednjih godina zabilježen značajan broj novih kompanija koje su prepoznale potencijal IT sektora i svoju djelatnost usmjerile upravo u ovu oblast.
Predstavništvo Vanjskotrgovinske komore Bosne i Hercegovine u Istanbulu je, u saradnji sa granskim udruženjem za ICT u Privrednoj komori Republike Srpske, na osnovu dogovora sa Privrednom komorom Grada Istanbula pokrenulo inicijativu pokretanja Projekta: “Promocija IT sektora Bosne i Hercegovine u Republici Turskoj”.
Projekat bi podrazumijevao analizu tržišta Republike Turske, te jačanje kapaciteta komorskog sistema u BiH u pružanju usluge promocije izvoza, te pripreme infomacija firmama za uspješniji nastup domaćih ICT i drugih kompanija na tržištu Republike Turske.
Shodno s tim Predstavništvo je izvršilo analizu IT sektora u Republici Turskoj te smo došli do spoznaje da je potencijal međusobne saradnje veoma veliki.
U saradnji sa granskim udruženjima za ICT informišemo domaće kompanije koje izražavaju interes za saradnju da nam se prijave.
Na osnovu zainteresovanosti ćemo organizovati online B2B susrete naših i turskih kompanija a u perspektivi ćemo razviti i platformu koja će ovo omogućiti na najlakši način.
Zato Vas zamoljavamo da popunite priloženi upitnik kako bismo povezali kompanije iz Turske sa Vama.
Popunjen upitnik vratite na adresu: slobodand@komorars.ba
Za sve potrebe kontakta sa predstavništvom u Instanbulu podaci se nalaze u podnožju dokumenta u prilogu.

Upitnik – IT sektor