Rješavanje tržišnih viškova tovne junadi i svinja

Ministar-Pasalic-sa-predstavnicima-PKomore-scaledRješavanje tržišnih viškova tovne junadi i svinja, bila je jedna od tema današnjeg sastanka direktora Privredne komore Republike Srpske, Pere Ćorića, predsjednika Područne privredne komore Banja Luka, Gorana Račića, sa saradnicima, predstavnika proizvođača i prerađivača mesa iz Republike Srpske, sa ministrom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske Borisom Pašalićem.

Razgovarano je o mogućnostima izvoza na tržišta CEFTA ili EFTA, te dodatnom uvezivanju proizvođača i prerađivača radi zajedničkog nastupa na tržištu BiH i okruženja.

Dogovoren je i zajednički nastup prema institucijama BiH u cilju sagledavanja mogućnosti izvoza crvenog mesa na tržište EU i drugih zemalja.