Rumunski ambasador u posjeti Trebinju

By 6. новембра 2015. Novosti iz Komore, slide No Comments

rumunski ambasadorRumunski ambasador Nj.E. Filip Teodoresku, u petak 6. novembra, u okviru posjete Trebinju, održao je radni sastanak sa direktorom Područne privredne komore Trebinje Veselinom Savićem i finansijskim direktorom „Svislajon“ Prehrambene industrije Trebinje Tomom Bokićem.
Na sastanku je razgovarano o mogućnostima unapređenja saradnje hercegovačkih privrednika sa kompanijama iz Rumunije. Istaknuto je da je relativno nizak nivo postojeće saradnje posljedica nedovoljnog poznavanja privrednih potencijala sa obje strane, te da postoji značajan potencijal za saradnju. Dogovoreno je da se obezbijedi redovna komunikacija između Područne privredne komore Trebinje i Ambasade Rumunije u cilju podrške uspostavljanju direktnih kontakata između privrednika hercegovačke i neke od rumunskih Regija. Jedan od rumunskih gradova koji je ocjenjen kao pogodan za početak saradnje je Turnu Severin.
Nakon sastanka u prostorijama Komore, organizovan je obilazak pogona konditorske industrije „Svislajon“.