Sankt Peterburg: Domaća vina predstavljena ruskim distributerima

By 9. септембра 2021. Novosti iz Komore, slide No Comments

Predsjednik Privredne komore Republike Srpske Pero Ćorić i ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske Boris Pašalić, koji borave u radnoj posjeti u Sankt Peterburgu sa delegacijom iz Republike Srpske, razgovarali su danas sa Mhajilom Kazarjanom, direktorom za nabavke kompanije „Luding“, liderom među ruskim distributerima vina i alkoholnih pića o vinarijama u Republici Srpskoj.

– Dogovorili smo da u narednom periodu dostavimo sve podatke o našim vinima kompaniji „Luding“, a oni će procijeniti koja od njih su interesantna ruskom tržištu – rekao je ministar Boris Pašalić nakon sastanka.

Razgovarano je i o mogućem nastupu proizvođača vina i rakija na sajmu u Moskvi, u februaru sljedeće godine.

Vinarija Jungić iz Čelinca predstavila je svoja vina, a članovi delegacije iz Srpske predali su i uzorke i drugih domaćih proizvođača predstavnicima ovog distributera.

Delegaciju Republike Srpske predvodi predsjednik Vlade, Radovan Višković.