Međunarodna trgovačka komora (ICC) Hrvatska vas s velikim zadovoljstvom poziva na konferenciju Construction Disputes – Focusing on Project Success (Građevinski Sporovi – Usmjeravanje na uspjeh projekta), koja će se održati 4. aprila 2025. godine, u Sarajevu, u hotelu Swissôtel Sarajevo, na adresi Vrbanja 1.
Konferencija će se održati pod generalnim sponzorstvom Vanjskotrgovinske komore Bosne i Hercegovine.
Konferencija će okupiti vodeće domaće i međunarodne stručnjake iz područja pripreme i upravljanja ugovorima o građenju – posebno FIDIC ugovora, izbjegavanju nastanka sporova te rješavanju sporova kroz metode alternativnog rješavanja sporova i arbitražu.
Cilj konferencije je pružiti učesnicima informacije o najnovijim trendovima i napretku u pripremi građevinskih projekata, upravljanju sporovima i rješavanju sporova te ujedno i priliku za umrežavanje.
Konferencija je namijenjena:
- izvođačima radova
- inženjerima
- korporativnim pravnicima javnih naručilaca
- korporativnim pravnicima u građevinskim i inženjerskim firmama
- advokatima specijalizovanim za ugovore o građenju
- miriteljima i članovima vijeća za rješavanje sporova
- arbitrima
- finansijskim institucijama.
Program i prijave slijede uskoro, a do tada molimo da u svoje kalendare ubilježite 4. april 2025. godine!