U Republici Srpskoj je za osam mjeseci ove godine proizvedeno ukupno 1,28 miliona metara kubnih raznih šumskih sortimenata, ili za 8,7 odsto više nego u istom periodu prošle godine, podaci su Republičkog zavoda za statistiku.
Od ukupne mase, na sortimente od četinara odnosi se 599.515 metara kubnih, a 681.318 metara kubnih čine sortimenti lišćara.
Najzastupljeniji u proizvodnji bili su trupci, kojih je proizvedeno 420.586 metara kubnih od četinarskog i 238.637 metara kubnih od lišćarskog drveta.
U Srpskoj je za osam mjeseci ove godine prodato ukupno 1,33 miliona metara kubnih raznih šumskih sortimenata, ili više za 16,3 odsto nego u istom periodu prošle godine.
Najzastupljeniji i u prodaji bili su trupci.
Na zalihama je krajem ovog perioda registrovana masa od 194.980 metara kubnih raznih šumskih sortimenata.
Izvor: SRNA