U Bijeljini održana još jedna info sesija „Primjena ESCo modela finansiranja projekata energetske efikasnosti“

Predstavnici preduzeća imali su priliku da se kroz info sesiju upoznaju sa konceptom ESCO modela finansiranja projekata energetske efikasnosti, te mogućnostima za integraciju ovog koncepta u poslovni model kompanije, koji je održan 08.12.2022. godine u prostorijama Područne privredne komore Bijeljina.

Privredna komora Republike Srpske organizovala je info sesiju u saradnji sa Razvojnim programom Ujedinjenih nacija (UNDP) u Bosni i Hercegovini, a u okviru projekta “Pokretanje finansiranja životne sredine u svrhu nisko-karbonskog urbanog razvoja” (URBANLED).

Cilj projekta je smanjenje troška za energiju i održavanje ugradnjom nove učinkovitije opreme i optimizacijom energetskih sistema, čime se osigurava otplata investicije kroz uštede u periodu do pet, odnosno osam godina, zavisno od klijenta i projekta.

Aktuelno