U Bijeljini počela trodnevna obuka kandidata za mentore praktične nastave

U Bijeljini je danas počela trodnevna obuka kandidata za mentore praktične nastave, koji su zaduženi za provođenje praktične nastave u privrednim društvima iz kojih dolaze.

Cilj obuke mentora je sticanje pedagoških sposobnosti i vještina planiranja rada sa učenicima na praktičnoj nastavi. Obuka se izvodi po Programu obuke mentora za praktičnu nastavu, koji je razvio Republički pedagoški zavod. U skladu sa Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o srednjem obrazovanju i vaspitanju (Sl. glasnik RS 92/20) Privredna komora Republike Srpske je zadužena da provodi obuke mentora.

Obuku provodi Privredna komora Republike Srpske u saradnji sa Područnom privrednom komorom Bijeljina u okviru projekta „Jačanje koordinacijske uloge Privredne komore Republike Srpske u procesu unapređenja srednjeg obrazovanja u skladu sa potrebama tržišta rada“ koji Komora Srpske provodi uz podršku Fondacije Helvetas Moja Budućnost i projekta „Stručno obrazovanje u BiH“ kojeg provodi GIZ.

Treneri na obuci, koja je besplatna, su Vesna Jevtić i Jovanka Glišić.