U Doboju održana promocija Smjernica za unapređenje saradnje privrede i stručnih škola na lokalnom nivou

U Područnoj privrednoj komori Doboj održana je promocija Smjernica za unapređenje saradnje privrede i stručnih škola na lokalnom nivou, koja je organizovana u okviru projekta „Jačanje koordinacijske uloge Privredne komore Republike Srpske u procesu unapređenja srednjeg obrazovanja u skladu sa potrebama tržista rada“ kojeg Komora provodi uz podršku Fondacije Helvetas Moja budućnost. Promociji su prisustvovali predsjednik Područne privredne komore Doboj Radovan Pazurević, predstavnici privrednih društava, predstavnici srednjih stručnih škola, te lokaknih zajednica sa područja regije Doboj. Smjernice su namjenjene privrednim subjektima čija uloga postaje sve značajnija u smislu obezbjeđivanja mjesta za učenje kroz rad, odnosno izvođenje praktične nastave u vlastitim proizvodnim odnosno uslužnim pogonima. Saradnja privrednih subjekata i srednjih škola u regiji Doboj sve više dobija na značaju i predstavljeni su pozitivni primjeri organizovanja praktične nastave, kao i mehanizmi za njeno unapređenje.