U Palama održana promocija Smjernica za unapređenje saradnje privrede i stručnih škola na lokalnom nivou

Danas je u Palama održana promocija Smjernica za unapređenje saradnje privrede i stručnih škola na lokalnom nivou, koja je organizovana u okviru projekta „Jačanje koordinacijske uloge Privredne komore Republike Srpske u procesu unapređenja srednjeg obrazovanja u skladu sa potrebama tržišta rada“ kojeg Komora provodi uz podršku Fondacije Helvetas Moja budućnost. Promociji su prisustvovali načelnik Opštine Pale Boško Jugović, predsjednik Područne privredne komore Ljubiša Tanić, predstavnici Razvojne agencije Istočno Sarajevo, predstavnici privrednih društava, te predstavnici srednjih stručnih škola sa područja regije Istočno Sarajevo. Smjernice su namjenjene privrednim subjektima čija uloga postaje sve značajnija u smislu obezbjeđivanja mjesta za učenje kroz rad, odnosno izvođenje praktične nastave u vlastitim proizvodnim odnosno uslužnim pogonima. Saradnja privrede i obrazovanja sve više dobija na značaju u cilju podizanja nivoa praktičnih vještina za učenike iz srednjih sručnih škola.