Vlada Republike Srpske prihvatila je zahtjev Privredne komore da se svim privrednicima cijena električne energije spusti na 53 evra po megavat-času

By 31. децембра 2021. Novosti iz Komore, slide No Comments

Obavještavamo vas da je nakon svih preduzetih aktivnosti Privredne komore prema Vladi Srpske i Elektroprivredi i sastanka koji je održan sa predstavnicima Elektroprivrede na kojem su prisustvovali predstavnici privrednih društava Tropik maloprodaja, Frukta trejd d.o.o., Leburić komerc d.o.o. i Sloboprom d.o.o., postignut dogovor i Vlada Republike Srpske je prihvatila sugestiju i prijedloge Privredne komore Republike Srpske i najavila da će se cijena električne energije za trgovce i ugostitelje izjednačiti sa ostalim potrošačima, odnosno biće na nivou 53 evra.

Elektroprivreda će danas donijeti ovu odluku.

Sektori su trgovine, poljoprivrede, ugostiteljstva, rudarstva i još par djelatnosti imali cijenu od 65 do 92 evra.

– Ugovori i obavještenja koja su u međuvremenu stigla privrednicima biće stavljena van snage, a nove ugovore po dogovorenoj cijeni od 53 evra biće dostavljeni početkom 2022. godine.