Početna 5 PPK Istočno Sarajevo 5 Na Trebeviću održan sastanak o mogućim mjerama za ublažavanje aerozagađenja u gradovima Sarajevo i Istočno Sarajevo

21.01.2022.

U organizaciji Područne Privredne komore Istočno Sarajevo u kompleksu „Sunnyland“ na Trebeviću održan je sastanak o mogućnostima ublažavanja aerozagađenja u gradovima Sarajevo i Istočno Sarajevo.

Sastanku su prisustvovali Enver Hadžiahmetović ministar komunalne privrede, infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša u Vladi Kantona Sarajevo sa saradnicima, predsjednik Skupštine Grada Istočno Sarajevo Branko Koroman sa sradnicima, načelnik opštine Istočno Novo Sarajevo Jovan Katić i predsjednik Područne privredne komore Istočno Sarajevo Ljubiša Tanić.

Na sastanku su razmatrane opcije za buduće zajedničke aktivnosti u cilju smanjenja aerozagađenja.

Dogovoreno je formiranje zajedničkog koordinacionog  stručnog tima .

Za koordninatore su predloženi predstavnici minstarstva  komunalne privrede, infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša u Vladi Kantona Sarajevo I predstavnici grada Istočno Sarajevo.

Dogovoreno je i da se sledeći sastanak održi u Sarajevu.

Sanilend

Sanilend 2