Početna 5 PPK Istočno Sarajevo 5 ODRŽANA 1. KONFERENCIJA RUKOTVORINA ,STARIH ZANATA I PREDUZETNIŠTVA ŽENA U REPUBLICI SRPSKOJ

04.04.2023.

Na Jahorini je 31.03.2023.godine održana 1.konferencija rukotvorina, starih zanata i preduzetništva žene u Republici Srpskoj pod pokroviteljstvom predsjednika Republike Srpske, gospodina Milorada Dodika i Ministarstva privrede i preduzetništva Republike Srpske. Na konferenciji su prisustvovale predstavnice Područne privredne komore Istočno Sarajevo, preduzetnice iz Srbije u saradnji sa Ministarstvom privrede Srbije i Privrednom komorom Srbije, kao i preduzetnice iz svih krajeva Republike Srpske. Na panel diskusiji pod nazivom: “Žena u Srbiji i Republici Srpskoj i njene prednosti” učestovala je i direktorica Područne privredne komore Istočno Sarajevo Vinka Mićić.

Govorilo se i o očuvanju kulture i tradicije uz prisustvo predstavnika Muzeja Republike Srpske i Muzeja na otvorenom “Staro selo” Sirogojno/Zlatibor koji je odlikovan kao ustanova srebrenom medaljom za izuzetne zasluge u njegovanju i očuvanju srpske kulture i tradicije na Dan državnosti Republike Srbije. Umrežavanje i preduzetništvo žena je korak ka stvaranju boljeg poslovnog ambijenta i razmjenu iskustava uspješnih žena dvije države.