Početna 5 PPK Istočno Sarajevo 5 Posjeta predstavnika Privredne komore Republike Srpske povodom početka “BFC SEE” sertifikacije Opštine Istočna Ilidža

04.04.2024.

Opština Istočna Ilidža uskoro započinje proces sertifikacije opština sa povoljnim poslovnim okruženjem u jugoistočnoj Evropi – BFC SEE (Business Friendly Certification), koji u Republici Srpskoj realizuje Privredna komora Republike Srpske, kao akreditovana institucija za realizaciju ovog programa.

Da bi se stekao BFC SEE sertifikat, Opština Istočna Ilidža mora ispuniti niz kriterijuma koji će doprinijeti efikasnijoj i bržoj usluzi prema privrednim subjektima i investitorima na području opštine Istočna Ilidža.

Tim povodom, juče je u Opštini Istočna Ilidža održan sastanak kojem su prisustvovale predstavnice Privredne komore RS Olivera Radić i Svjetlana Kević Zrnić, predstavnica Područne privredne komore Istočno Sarajevo Vinka Mićić i evaluatori programa, Novka Blagojević i Dragan Mišić.

U ime Opštine Istočna Ilidža sastanku su prisustvovali načelnik Marinko Božović i šef Kancelarije za lokalno-ekonomski razvoj Dragana Šobot, zajedno sa saradnicima koji su uključeni u realizaciju programa sertifikacije.

Na sastanku su razmatrani kriterijumi koje je potrebno ispuniti u narednih godinu dana i dogovorene prve aktivnosti, koje će Kancelarija za lokalno-ekonomski razvoj Opštine Istočna Ilidža realizovati u toku ovog mjeseca.

Sam program sertifikacije trajaće godinu dana, a sve uvedene procedure Opština Istočna Ilidža, biće obavezna da primjenjuje i u budućnosti, s obzirom na to da sertifikat traje tri godine i po isteku tog roka opština pristupa procesu resertifikacije.