Podrška inicijativi o formiranju Zavoda za planiranje i izgradnju grada

Početna 5 PPK Istočno Sarajevo 5 Podrška inicijativi o formiranju Zavoda za planiranje i izgradnju grada

21.03.2024.

Danas je  u prostorijama Gradske uprave grada Istočno Sarajevo, održan sastanak u organizaciji gradonačelnika Ljubiše Ćosića i Područne privredne komore Istočno Sarajevo, na čelu sa predsjednikom Ljubišom Tanićem. Sastanku su prisustvovali i načelnici ostalih opština u sastavu Grada Istočno Sarajevo.

Sastanak je održan s ciljem sagledavanja potreba i mogućnosti za formiranje Zavoda za planiranje i izgradnju grada Istočnog Sarajeva. Inicijativa koju je predložio Ljubiša Tanić, predsjednik Područne  privredne komore, odnosi se na formiranje Zavoda koji bi bio zadužen za nadzor, projektovanje i reviziju javnih investicija svih šest opština u sastavu Grada Istočno Sarajevo. Koristi od osnivanja Zavoda bile bi višestruke, a u bližoj budućnosti korist bi imale i opštine iz našeg okruženja koje imaju slične probleme u oblasti prostornog planiranja, ali i privatni investitori.

Ovu inicijativu podržali su učesnici sastanka, te je zaključeno da će se ići u pravcu formiranja navedenog Zavoda i da će predstavnici Grada Istočno Sarajevo, svih opština u sastavu Grada i Područne komore  Istočnog Sarajeva nastaviti zajednički rad u cilju što skorije realizacije navedenog.