Ambasador Rumunije posjetio PPK Trebinje

Početna 5 Uncategorized 5 Ambasador Rumunije posjetio PPK Trebinje

07.08.2023.

U petak 04.08.2023. je održan sastanak između predstavnika Područne privredne komore Trebinje i delegacije Ambasade Rumunije u Bosni i Hercegovini, na čelu sa ambasadorom Antonom Pakurecuom (Pacuretu). Pored ambasadora, prisustvovao je i Mihai Ene, zamjenik šefa rumunske ambasade, odgovoran za ekonomske i trgovinske odnose. U prostorijama PPK Trebinje, primio ih je Veselin Savić, direktor ove područne komore.
Glavna tema razgovora bila je upoznavanje sa stanjem i razvojnim potencijalima privrede područja i mogućnostima za unapređenje privrednih odnosa. Što se različitih sektora privrede tiče, posebna pažnja je data elektroenergetskom i turističkom sektoru, koji su ocijenjeni kao posebno interesantni za saradnju u narednom periodu.
Sagovornici su se dogovorili o modalitetima razmjene informacija kako bi olakšali povezivanje poslovnih subjekata iz obje zemlje. Ovaj korak ima za cilj podsticanje novih partnerstava i otvaranje novih puteva za ekonomski razvoj.