Javna rasprava o Zakonu o izmjenama i dopunama zakona o turizmu

Početna 5 Aktuelnosti_TB 5 Javna rasprava o Zakonu o izmjenama i dopunama zakona o turizmu

16.09.2022.

U Trebinju je, u petak 16.09.2022. održana Javna rasprava o Zakonu o izmjenama i dopunama zakona o turizmu. Javnu raspravu je organizovalo Ministarstvo trgovine i turizma u Vladi Republike Srpske u saradnji sa Privrednom komorom Republike Srpske i Područnom privrednom komorom Trebinje, a namjenjena je subjektima sa područja koje pokriva trebinjska komora. Od predloženih izmjena i dopuna, najviše pažnje je posvećeno zakonskom regulisanju turističkih vaučera, koje su ovim dobile status stalne mjere, koja će se ubuduće finansirati iz Budžeta RS, a ne iz Kompenzacionog fonda.

Osim pitanja vezanih za predložene izmjene i dopune Zakona o turizmu, razgovarano je o različitim pitanjima i problemima sa kojim se susreću privredni subjekti u ovoj oblasti.