Privredna saradnja: METALOPRERAĐIVAČI REGIJE BUDIMPEŠTA MAĐARSKA

Početna 5 PPK Doboj 5 Privredna saradnja: METALOPRERAĐIVAČI REGIJE BUDIMPEŠTA MAĐARSKA
Na poslovnom forumu u Novom Bečeju održanom 19. maja 2022., Privredna komora Republike Srpske – Područna privredna komora Doboj prezentovala je “Mogućnosti za poslovanje sa dobojskom regijom”, nakon čega je sa privrednim komorama iz Budimpešte, Novog Sada i Kikinde dogovoreno uspostavljanje ili unapređenje poslovne saradnje ovih privrednih područja putem razmjene podataka o pripadajućim privrednim društvima, organizovanja poslovnih susreta privrednika, učešća na sajmovima privrede itd.
S istim ciljem, mađarska organizacija LINKSTEEL Budimpešta, kao evropska veza za čelike sa balkanskim regionom, dostavila je mađarske kompanije za poslovnu saradnju u oblasti metaloprerade:
Szabadalakító Kovácsüzem Kft, Budapest
– Kovani čelični proizvodi – mašinska i termička obradu čelika
Technokov, Budapest
– Glave rezervoara, proizvodnja presanje lima hladnom i toplom tehnologijom
Lóci Vas- és Acélöntöde Kft. Nagylóc – Hungary, Budapest
Livnica – pozicije do maksimalno 1000 kg gvozdenog-čeličnog liva
TECHNOLÓGIA mérnöki iroda Kft., Budapest
Rashladni uređaji i izmenjivači toplote