17. Međunarodni simpozijum o korporativnom upravljanju

18.05.2023.

U organizaciji časopisa Finrar, Ekonomskog fakulteta iz Banjaluke i Privredne komore Republike Srpske, u Banji Vrućici kod Teslića održava se 17. Međunarodni simpozijum o korporativnom upravljanju pod nazivom “Male ekonomije u procesu sučeljavanja geostrateških interesa”.

Svečanom otvaranju Međunarodnog simpozijuma prisustvuje i predsjednik Privredne Komore Republike Srpske Pero Ćorić. Osim toga, predsjednik PKRS Pero Ćorić učestvuje kao panelista na panel diskusiji “KOMPLEMENTARNOST I/ILI SUKOBLJENOST POLITIKE BANAKA SA CILJEVIMA REALNOG SEKTORA”.

Očekivanja od ovogodišnjeg Simpozijuma su da ponudi odgovore na brojna prisutna pitanja i dileme sa kojima se suočavaju privredni entiteti, gdje se posebno ističu teme zelene tranzicije, trenutne energetske krize, lanaca snabdijevanja i neizvjesnosti u pogledu daljih inflatornih kretanja, a fokus će biti i na drugim ekonomskim problemima koji su posljedica aktuelnog sukoba na istoku Evrope.

Međunarodni simpozijum se završava sutra, 19. maja.