• Početna
  • Početna
  • Aktuelnosti
  • 9
  • Banjaluka, 15.03.2024. godina – U Privrednoj komori RS organizovana praktična radionica sa ciljem upoznavanja sa mogućnostima ERP Sistema

20.03.2024.

U Privrednoj komori Republike Srpske (RS) održana je edukacija na temu „Primjena ERP sistema u funkciji unapređenja poslovanja preduzeća“, koju je kroz projekt “Istraživanje i razvoj malih i srednjih preduzeća (MSP) u RS kroz inovacije i digitalno povezivanje – InnDigit SME” podržala Evropska unija i vlada SR Njemačke.

Privredna komora RS je edukaciju realizovala u partnerstvu sa Mašinskim fakultetom Univerziteta u Banjoj Luci i Centrom za digitalnu transformaciju Privredne komore Srbije, a kroz praktični interaktivni pristup učesnici su imali priliku da se upoznaju sa mogućnostima „Sistema za planiranje i upravljanje resursima preduzeća (ERP)“ i elementima planiranja uspješne implementacije ERP sistema. Ovo je bila prilika da učesnici steknu znanje kako projektovati i izabrati najbolje ERP rješenja u skladu sa potrebama preduzeća.

Uvodničar i predavač u prvom dijelu edukacije je bio Aleksandar Mastilović, stručnjak za telekomunikacije sa interdisciplinarnim iskustvom iz oblasti digitalizacije. Drugi dio edukacije, uključuje praktični dio edukacije koju je vodio Blago Čuljak, ispred kompanije Gallileo d.o.o. iz Širokog Brijega, a učesnici su imali priliku raditi u realnom ERP sistemu i upoznati se sa mogućnostima koji ovaj system pruža kompaniji u cilju efikasnosti i unapređenja poslovanja.

U drugom dijelu događaja, ovo je bila prilika da se učesnici upoznaju sa lokalnim ERP rješenjima koja su dostupna domaćoj privredi, a to su ProductDock d.o.o. Banja Luka i DignetSoftwere d.o.o. Banja Luka.

Tokom svoj predavanja, predstavnica preduzeća ProductDock d.o.o. Banja Luka, Jovana Romčević Šukalo predstavila je ERP sistem koji je kompanija posebno kreirala za potrebe proizvodnog procesa klijenta u metalskoj industriji.

Kroz predavanje predstavnice DignetSoftware d.o.o. Banja Luka, Aleksandra Tubin, učesnici su imali priliku upoznati se sa vodećim implementatorom poslovnih sistema za vođenje poslovanja, maoprodaje i e-trgovine.

Edukaciji je pristvovalo više od 15 učesnika koji nisu krili zadovoljstvo nakon zanimljivih predavanja.

“Edukacija mi je pomogla u sagledavanju prednosti koje pruža korišćenje ERP sistema u poslovnim procesima. Kroz rad u demo verziji vidimo lakoću korišćenja ERP-a i kreiranja izvještaja”, rekao je Saša Petrović, iz privrednog društva Elas d.o.o. Banja Luka.

InnDigit SME dio je šireg projekta “Inovacije i digitalizacija malih i srednjih preduzeća u Bosni i Hercegovini – EU4DigitalSME“, kojeg sufinansiraju Evropska unija i vlada SR Njemačke, a implementira GIZ u BiH.  Cilj projekta je ojačavanja digitalne transformacije malih i srednjih preduzeća, a što izmedju ostaloga uključuje i edukaciju u oblasti digitalne transformacije.