BFC SEE: Preliminarna posjeta Opštini Istočna Ilidža

04.04.2024.

Juče je u Opštini Istočna Ilidža održan sastanak predstavnika Privredne komore Republike Srpske i članova BFC evaluacionog tima sa Načelnikom Opštine I BFC timom opštine, zaduženim za implementaciju zahtjeva BFC standarda.

Načelnik Opštine Istočna Ilidža, Marinko Božović istakao je značaj i još jednom potvrdio opredjeljenje opštinske uprave da implementira zahtjeve BFC standarda, kako bi unaprijedio rad opštinske administracije i kako bi Istočna Ilidža dobila  status BFC opštine sa povoljnim poslovnim okruženjem.Sastanku je prisustvovala i direktorica Područne privredne komore Istočno Sarajevo i tom prilikom je dogovoreno učešće i saradnja u radu novoformiranog Privrednog savjeta Opštine Istočna Ilidža.

Predstavljen  je  tim za evaluaciju i ocjenu opštine u ovom procesu, utvrđen je način rada i komunikacije u svim fazama procesa sertifikacije, te način prikupljanja, imenovanja i dostavljanja dokumentacije na BFC SEE e-platformu.

BFC SEE program sertifikacije predstavlja jedinstvenu inicijativu u regionu jugoistočne Evrope, koja utiče na kreiranje brže i efikasnije administracije, koja treba da otkloni prepreke za ubrzani razvoj privrede, omogući bolje investicione rezultate, kreiranje novih radnih mjesta i opštu modernizaciju društva.