BFC SEE: Razmjena iskustava u oblasti provođenja reformi

09.02.2024.

Privredna komora Republike Srpske i Mreža za povoljno poslovno okruženje Republike Srpske provode program sertifikacije jedinica lokalne samouprave za povoljno poslovno okruženje (BFC SEE) u cilju povećanja konkurentosti jedinica lokalne samouprave, unapređenja poslovnog okruženja i povećanja investicija. BFC SEE je regionalni program za unapređenje konkurentnosti lokalnih samouprava koji je, u kratkom roku, postao pečat kvaliteta i široko priznat pokazatelj efikasne lokalne administracije i povoljne investicione klime u jugoistočnoj Evropi.

Sa željom daljeg unapređenja regionalne saradnje, uz podršku GIZ-a, pokrenut je projekat, čiji je cilj identifikovanje uspješno provedenih ekonomskih reformi u svrhu unapređenja poslovnog okruženja.

S tim u vezi, Privredna komora Republike Srpske, u saradnji sa NALED-om (Nacionalna alijanse za lokalne ekonomski razvoj – NALED, Srbija) organizovala je  sastanak na temu predstavljanja reformi Republike Srbije u oblasti :

• dobijanja građevinskih dozvola,
  • e-fiskalizacije i e-fakture,

Sastanku su prisustvovali pomoćnici ministara resornih ministarstava u Vladi RS.