Istočno Sarajevo: Uručena uvjerenja mentorima praktične nastave

07.11.2022.

Uvjerenja  o uspješno završenoj obuci za mentore praktične nastave danas su uručena za 18 mentora iz  8 privrednih društava sa područja regije Istočno Sarajevo

Nakon trodnevne teorijske, besplatne obuke, koja je održana u organizaciji Privredne komore Republike Srpske i Područne privredne komore Istočno Sarajevo, polaznici su polaganjem završnog testa stekli uslove za dobijanje uvjerenja. Cilj i zadatak programa obuke mentora je sticanje odgovarajućih pedagoških, didaktičkih, metodičkih znanja u cilju kvalitetnije realizacije programa praktične nastave za učenike srednjih stručnih i tehničkih škola u poslovnim subjektima.

Program obuke mentora za praktičnu nastavu je propisao  Republički pedagoški zavod Republike Srpske.