Konferencijom „Dan partnera“ završen projekat „Moja budućnost“

10.02.2022.

Završnom konferencijom „Dan partnera“, koja je prethodna dva dana održana na Igmanu, označen je završetak projekta Moja budućnost.

U okviru konferencije, rukovodilac Centra za dualno obrazovanje Privredne komore Republike Srpske, Aleksandra Mihajlović Bijelić, održala je prezentaciju o radu i aktivnostima interresorne radne grupe Republike Srpske za unapređenje zakonodavnog okvira za izvođenje praktične nastave u privrednim društvima, a nakon toga moderirala je panel diskusijom na temu „Zakonodavna rješenja za srednje stručno obrazovanje“.

Na konferenciji je bilo riječi i o unapređenju praktične nastave, analizi lokalnog tržišta rada, kao i o aktivnim mjerama zapošljavanja privrednih komora.

Cilj završne konferencije bio je da se svi akteri podsjete ključnih uspjeha projekta, ali i da zajednički procijene šta ostaje iza i na kojim osnovama budući projekti mogu da se kreiraju.