Konstituisan organizacioni odbor 22. Međunarodnog sajma poljoprivrede „INTERAGRO 2024“

25.04.2024.

U prostorijama A.D. “GRAD” Bijeljina, održana je prva konstitutivna sjednica organizacionog odbora 22. Međunarodnog sajma poljoprivrede, lova i ribolova „INTERAGRO 2024“. Održavanje ovog događaja, za grad Bijeljinu, Semberiju ali i Republiku Srpsku i Bosnu i Hercegovinu, zakazano je od 19. do 21. septembra tekuće godine.

Na sjednici je izabran predsjednik Organizacionog odbora sa tri potpredsjednika, a bilo je riječi i o početnim planovima realizacije, gdje je istaknuta mogućnost da ovogodišnji zemlja – partner „INTERAGRA“ bude Republika Srbija. Za predsjednika Organizacioog odbora predstojećeg „INTERAGRA“ izabran je pomoćnik ministra za poljoprivredu i prehrambenu industriju u Vladi RS dr Saša Lalić, a potpredsjednici su Sreten Vučković, predstavnik Gradske uprave i rukovodilac Odjeljenja za poljoprivredu u GU Bijeljina, Dragan Šepa, sekretar poljoprivrede i prehrambene industrije Privredne komore Republike Srpske i Ratomir Draganić, v.d. generalnog direktora A.D. “GRAD”. Najavljene su izmjene u regulaciji sajamskog prostora, kako vanjskog, tako i unutrašnjeg, sa ciljem povećanja komfora posjetilaca, izlagača iz zemlje i inostranstva, koje organizator očekuje u rekordnom broju. Takođe, planirana je ugradnja specijalizovanog klima sistema u sajamskim halama, čija je bitnost utvrđena na prethodnim sajmovima održanim na sajmištu u Bijeljini. Generalni pokrovitelji Sajma su Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske i Grad Bijeljina, a posebni, tradicionalni partner Sajma je Privredna komora Vojvodine.