Konstitutivna sjednica Grupacije ispitnih tijela za pregled opreme pod pritiskom Republike Srpske

13.12.2023.

U prostorijama Privredne komore Republike Srpske održana je konstitutivna sjednica Grupacije ispitnih tijela za pregled opreme pod pritiskom Republike Srpske (ITOPP RS), koja će djelovati u okviru granskog Udruženja energetike Privredne komore Republike Srpske.

Na sjednici su prvo verifikovana privredna društava koja su postala članice Grupacije ITOPP, a zatim su članice usvojile i  Poslovnik o radu Grupacije ITOPP RS, kao i Plan i program rada grupacije ITOPP RS. Nakon navedenog izabran je i imenovan predsjedavajući Grupacije ITOPP gospodin Miroslav Miškić direktor privrednog društva „Termokontrol“ d.o.o.

Aktivnosti Grupacije ispitnih tijela za pregled opreme pod pritiskom RS (ITOPP RS), usmjerene su prvenstveno na zastupanje interesa članica pred organima zakonodavne i izvršne vlasti, pomoć u radu članica, povezivanje privrednih društava u RS i BiH, sa privrednim društvima drugih zemalja, te obezbjeđivanje neophodnih informacija i savjetodavnih usluga za članice Udruženja.