Od avgusta ponovo kampanja “Društveno odgovorni”

17.07.2024.

Ministar trgovine i turizma Republike Srpske Denis Šulić i pomoćnik ministra za resor trgovine Dušanka Tegeltija održali su danas sastanak sa predstavnicima Privredne komore Republike Srpske, Područne privredne komore Banjaluka, trgovaca i trgovačkih lanaca koji posluju na području Srpske o nastavku ove kampanje koja je pokrenuta u junu prošle godine, a u sklopu koje su se trgovci na dobrovoljnoj osnovi odrekli marže na određeni broj proizvoda, saopšteno je iz Ministarstva.

U saopštenju se navodi da je na sastanku detaljno razgovarano i o grupama proizvoda koje će biti obuhvaćene ovom kampanjom. Ove grupe proizvoda uključuju robu iz različitih kategorija kao što su poljoprivredni proizvodi, prehrambeni proivodi, hemijski proizvodi, te proizvodi za ličnu higijenu.

Predviđeno je da se kampanja “Društveno odgovorni” nastavi u avgustu ove godine, kada će kupci ponovo imati priliku da u marketima pronađu artikle označene voblerima “Društveno odgovorni”. Ova inicijativa predstavlja vid kontinuirane saradnje Ministartsva trgovine i turizma i privredne zajednice – navodi se u saopštenju.

Kampanja “Društveno odgovorni” je i dalje otvorena za sve privredne subjekte koji žele da uzmu učešće u njoj, a liste proizvoda i privrednih subjekata koji učestvuju u kampanji biće dostupne na sajtu Ministarstva trgovine i turizma Republike Srpske. podsjećaju iz ovog ministarstva.