Održan 65. Međunarodni sajam tehnike i tehničkih dostignuća u Beogradu

19.05.2023.

Privredna komora Republike Srpske, u saradnji sa Spoljnotrgovinskom komorom BiH, organizovala je zajednički nastup domaćih privrednika na 65. Međunarodnom sajmu tehnike i tehničkih dostignuća u Beogradu, u periodu od 16-19. maja 2023. godine.

Međunarodni sajam tehnike i tehničkih dostignuća je među najznačajnijim privrednim i tehnološkim događajima u Srbiji i jugoistočnoj Evropi, te ima izuzetan uticaj na budući razvoj industrije u zemlji i regionu.

Na navedenom Sajmu Privredna komora Republike Srpske nastupa već četrnaest godina. Ove godine, kao i prethodnih, u saradnji sa Spoljnotrgovinskom komorom BiH, Komora RS je nastupila na 88 kvadratnih metara, zajedno sa privrednim društvima iz Republike Srpske i Federacije Bosne i Hercegovine.

Privredna društva koja su zakupila prostor na štandu su:

1. Antena net d.o.o. Teslić;
  2. BBS Plastika d.o.o. Petrovo;
  3. Mediteran inoks d.o.o. Čelinac;
  4. Šljivić elektronika Brod.