Održana info sesija za projekte energetske zajednice

21.03.2024.

U Privrednoj komori RS u utorak, 19.03.2024. godine, održana je informativna sesija na kojoj je predstavljen koncept energetskih zajednica i javni poziv za prijavu projekata energetskih zajednica u okviru Projekta “Akcija zajednice za energetsku tranziciju (CAET) u Bosni i Hercegovini”.

Projekat CAET je odobren od njemačkog Saveznog ministarstva za ekonomsku saradnju i razvoj (BMZ), a implementira ga Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH u saradnji sa Ministarstvom spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH (MVTEO). Projekat pomaže BiH u njenim naporima da energetsku tranziciju učini održivom i ispuni obaveze zemlje prema Ugovoru o energetskoj zajednici.

Ovo je bila prilika da se predstavnici jedinica lokalne samouprave, razvojnih agencija, kompanija i svi drugi zainteresovani upoznaju sa sadržajem javnog poziva i tehničkom asistencijom GIZ-a koja će biti fokusirana na podršku jedinicama lokalne samouprave u razvoju projekata u okviru koncepta energetske zajednice.