Održana radionica u okviru projekta „Unapređenje cirkularnosti u tekstilnim i modnim lancima vrijednosti (TEX-DAN)“

26.04.2024.

Održana je radionica u okviru projekta „Unapređenje cirkularnosti u tekstilnim i modnim lancima vrijednosti“ – TEX-DAN, koju je organizovala Razvojna agencija RS u saradnji sa Privrednom komorom RS.

Cilj radionice bio je da se učesnici upoznaju sa mogućnostima koje su dostupne u projektu „TEX-DAN“, ali i razmotre glavne prepreke sa kojima se susreću preduzeća prilikom prelaska na cirkularnu ekonomiju.

Na radionici je predstavljeno šta je dosada urađeno u okviru projekta „TEX-DAN“, kao i koje su naredne aktivnosti.

Učestvovali su predstavnici Privredne komore RS, Ministarstva privrede i preduzetništva RS, Razvojne agencije RS, predstavnici malih i srednjih preduzeća iz oblasti tekstila, kože i obuće i Fonda za zaštitu životne sredine i energetske efikasnosti RS.