Potpisan Ugovor o saradnji sa švajcarskim Karitasom na podršci lokalno ekonomskom razvoju u BiH

26.07.2024.

Predsjednik Privredne komore Republike Srpske Pero Ćorić, potpisao je ugovor o realizaciji projektnih aktivnosti, na polju podrške lokalnom ekonomskom razvoju u Bosni i Hercegovini, sa švajcarskim Karitasom.

Cilj projekta „Lokalni ekonomski razvoj u BiH“, koji finansira Vlada Švajcarske, a provodi konzorcijum Karitas Švajcarske i Niras, je jačanje kapaciteta lokalnih samouprava i privrede i podrška lokalno ekonomskom razvoju. Program je namjenjen jačanju kapaciteta lokalnih samouprava i unapređenju saradnje sa privredom. U svrhu unapređenja znanja i razmjene iskustava lokalnih samouprava i privrede, predviđene su aktivnosti organizacije seminara, studijskih posjeta, B2B susreta i promocije primjera dobre prakse.

Projekat će provoditi Privredna komora RS,  tehnički sekretarijat BFC SEE mreže u Republici Srpskoj, a u projektu učestvuje pet gradova i opština iz RS: Banja Luka, Prijedor, Doboj, Teslić i Čelinac.

U ime Karitasa Švajcarske, ugovor je potpisala Anna Goos, direktor  kancelarije u  Bosni i Hercegovini, koja je istakla značaj ovog projekta i navela da će ovaj program omogućiti podršku održivom  razvoj i doprinijeti rastu ekonomije na lokalnom nivou.