Predsjednik Ćorić razgovarao sa predsjednikom Narodne skupštine Republike Srpske

31.01.2023.

Predsjednik Privredne komore Republike Srpske Pero Ćorić razgovarao je sa predsjednikom Narodne skupštine Republike Srpske Nenadom Stevandićem o daljem razvoju domaćih privrednih potencijala.

Tokom sastanka u Narodnoj skupštini, zaključeno je da Republika Srpska ima odličnu priliku da maksimalno iskoristi svoje potencijale s obzirom na globalnu krizu kada je riječ o energetici i hrani, te da se upravo u ove oblasti mora fokusirati u budućem razvoju privrede.

Ćorić i Stevandić su ukazali na značaj daljeg obrazovanja i usavršavanja ljudskih resursa u okviru razvoja privrednih potencijala, što bi omogućilo otvaranje radnih mjesta i ostanak mladih i obrazovanih ljudi.

Potvrđena je dalja saradnja Privredne komore i Narodne skupštine Republike Srpske, kroz učestvovanje u radu nadležnih skupštinskih radnih tijela.