Privredna društva iz Republike Srpske učestvovala na Međunarodnom sajmu drvne industrije “Interzum” u Kelnu

12.05.2023.

Privredna komora Republike Srpske, u saradnji sa SIPPO programom, je organizovala kolektivni nastup privrednih društava iz Republike Srpske iz sektora drvoprerade na sajmu Interzum (https://service.interzum.com), koji je održan u periodu od 09. do 12. maja, 2023. godine u Kelnu u Njemačkoj.

Kolektivni nastup na ovom sajmu Privredna komora Republike Srpske organizuje po prvi put, a predstavlja se 5 kompanija iz Republike Srpske iz oblasti Prerada drveta i proizvodi od drveta (tehničko drvo).

Naime, nastup na ovom sajmu je nastavak inicijalnih aktivnosti koje su pokrenute na osnovu ranije iskazanog interesa privrednih društava iz Udruženja šumarstva i prerade drveta Privredne komore Republike Srpske, oblast prerada drveta, a u okviru kojih je prošle godine realizovan nastup na sajmu Carrefour International du Bois u Nantu, Francuska.

Kolektivna postavka Republike Srpske predstavljena je na skoro 50 kvadratnih metara, a privredna društva koja su zakupila prostor na štandu su:

• Delfin trgotrans d.o.o. Čelinac,
• PZ Dedina Derventa,
• Lipa drvo d.o.o. Omarska-Prijedor,
• Elgrad d.o.o. Teslić,
• Fagus d.o.o. Kotor Varoš.

Ovaj sajam je vodeći međunarodni događaj za dobavljače industriji namještaja i unutrašnjeg uređenja, a svojim konceptom obezbjeđuje priliku da predstave svježe ideje, nove trendove i inovacije. Na ovogodišnjem sajmu predstavljeno je preko 800 izlagača iz preko 80 različitih zemalja svijeta, a sajam se održava svake druge godine.