Privrednicima predstavljene prednosti kargo transporta

04.07.2023.

“Aerodromi Republike Srpske” i Privredna komora Srpske prezentovali su u Banjaluci domaćim privrednicima prednosti Kargo centra Aerodroma i usluga kargo transporta.
Predsjednik Privredne komore Republike Srpske Pero Ćorić rekao je da je prošle godine napravljen veliki iskorak u broju putnika koji su prevezeni sa Aerodroma u Banjaluci, a da privrednici očekuju da se napravi dodatni iskorak kada je riječ o Aerodromu putem kargo transport.
“Znamo da privreda očekuje da promet robe bude brz i efikasan, to je nešto što se postavlja u narednom periodu”, rekao je Ćorić.
Vršilac dužnosti direktora preduzeća “Aerodromi Republike Srpske” Natalija Trivić rekla je da Aerodrom Banjaluka od 2018. godine intenzivno saobraća prema različitim destinacijama Evrope, ali i pruža usluge Kargo centra koji omogućava promet robe putem avio saobraćaja.
“Danas imamo za cilj da privrednicima Republike Srpske predstavimo naš Kargo centar koji je završen 2021. godine i koji ima kompletne kapacitete kako bi mogao privrednicima da bude na usluzi po pitanju prevoza robe putem avio saobraćaja”, navela je Trivićeva.
Ona je dodala da i krak auto-puta ka Aerodromu, čija bi gradnja trebala počne do kraja godine, dodatno stvara stimulans za razvoj Kargo centra i prevoz robe avio saobraćajem.
Predstavnik špedicije “Ćiambela” Banjaluka Maja Družić rekla je da bi njihovim klijentima bilo izuzetno značajno ubrzavanje protoka robe putem kargo saobraćaja.