Testitanje nove usluge CDT PKRS

23.04.2024.

Privredna komora Republike Srpske je započela testiranje nove uslugu Centra za digitalnu transformaciju PKRS (CDT PKRS), koja je kombinacija alata za procjenu stepena digitalizacije i inovativnosti privrednih društava, identifikovanje potrebe za trodimenzionalnim (3D) modelovanjem, te povezivanje privrede i akademske zajednice.

Ova aktivnost se realizuje u okviru projekta „Istraživanje i razvoj u MSP u RS kroz inovacije i digitalno povezivanje – InnDigitSME“, u partnerstvu sa Mašinskim fakultetom Univerziteta u Banjoj Luci i Centrom za digitalnu transformaciju Privredne komore Srbije, a kojeg sufinansiraju Evropska unija i vlada SR Njemačke.

Podrška preduzećima u procesu digitalizacije i primjene inovacija biće podržana kroz edukaciju i stručno vođenje procesa inovacije u MSP od strane sertifikovanih konsultanata CDT PKRS i profesora sa Mašinskog fakulteta. Ovom projektnom intervencijom započeto je testiranje nove usluge CDT PKRS kroz implementaciju pilot projekta u tri privredna društva, te su organizovane posjete preduzećima: Wisch d.o.o. Doboj, Bawariamed d.o.o. Banja Luka i Reflex d.o.o. Gradiška.

“Ova aktivnost se organizuje u pravo vrijeme, upravo kad počinjemo sa razvojem novog proizvoda. Od koristi će nam biti konsultantska podrška na polju digitalizacije, kako bismo iskoristili najnovije tehnološke mogućnosti, te angažman akademske zajednice u razvoju novog proizvoda, što će nam omogućiti pristup stručnom znanju i istraživačkim kapacitetima” izjavio je Borislav Petković, direktor preduzeća Bawariamed d.o.o. iz Banje Luke.

InnDigit SME dio je šireg projekta “Inovacije i digitalizacija malih i srednjih preduzeća u Bosni i Hercegovini – EU4DigitalSME“, kojeg sufinansiraju Evropska unija i vlada SR Njemačke, a implementira GIZ u BiH.  Cilj projekta je ojačavanja digitalne transformacije malih i srednjih preduzeća, a što između ostaloga uključuje i edukaciju u oblasti digitalne transformacije.