U Banjaluci počeo “Balkan solar samit”

08.02.2024.

U Banjaluci je otvoren dvodnevni “Balkan solar samit” posvećen promociji zelene energije i zaštiti životne sredine, a kome prisustvuje 50 eminentnih stručnjaka i oko 500 učesnika iz svijeta.
Samit je prilika za kompanije da predstave proizvode i usluge potencijalnim investitorima iz različitih sektora, oblikujući čistu i pametnu energetsku budućnost.

Otvaranju samita prisustvuju i predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković, ministar energetike i rudarstva Petar Đokić koji će učestvovati na prvoj panel-diskusiji “Uloga i značaj solarne energije na putu ka karbonskoj neutralnosti” i ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa u Savjetu ministara Staša Košarac, kao i ministar za evropske integrcije i međunarodnu saradnju Zlatan Klokić.

Na samitu učestvuje i predsjednik Privredne komore Republike Srpske Pero Ćorić.

Na samitu su i predstavnici lokalnih zajednica, “Elektroprivrede Republike Srpske”, javnih preduzeća iz Srpske, Federacije BiH, kao i kompanija iz inostranstva.

Generalni pokrovitelj skupa je Ministarstvo spoljne trgovine i ekonomskih odnosa u Savjetu ministara.