• Početna
  • Početna
  • Aktuelnosti
  • 9
  • Učenicima omogućena jednomjesečna učenička praksa u okviru sporazuma o saradnji privrednih komora Republike Srpske i Poljske

25.03.2024.

Učenici Ekonomske škole iz Doboja, smjer poslovno-informatički tehničar i frizer i Saobraćajne i elektro škole iz Doboja, smjer tehničar računarstva i informatike, boraviće na jednomjesečnoj plaćenoj učeničkoj praksi u Poljskoj, koja je omogućena u okviru sporazuma o saradnji privrednih komora Republike Srpske i Poljske.

Direktor Ekonomske škole, Tijana Vasiljević Stokić, navela je da će učenici tokom jednomjesečnog plaćenog praktičnog rada dopuniti stečena teorijska znanja. Podsjetila je da su učenici drugog i trećeg razreda smjera bankarski tehničar, poslovno-pravni, poslovno-informatički i ekonomski tehničar, početkom godine bili na jednomjesečnoj plaćenoj učeničkoj praksi u Novom Sadu, a prošle godine su učenici smjerova bankarski tehničar i poslovno-informatički tehničar i frizer praksu imali u Budimpešti.

Tokom zajedničkog sastanka organizovanog u petak, 22.3.2024.godine, u Ekonomskoj školi u Doboju, učenici koji su boravili u Budimpešti i Novom Sadu su podijelili svoja iskustva.

Predstavnica Privredne komore Republike Srpske Aleksandra Mihajlović Bijelić navela je da učenici praksu obavljaju u sklopu projekta “Povezani kroz mobilnost”, koji se realizuje u okviru “Erasmus plus” programa, čiji je partner i Privredna komora Republike Srpske.

Do sada su realizovane tri mobilnosti, dvije u Srbiji, a jedna mobilnost u Mađarsku. Projekat ima za cilj da se djeca upoznaju o radnim navikama u drugim zemljama, te da jačaju druge kompetencije poput znanja o jeziku i socijalizaciju.