Uspješan nastup na sajmu “MACFRUT 2023” u Riminiju

06.05.2023.

Zahvaljujući Privrednoj komori Republike Srpske i ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske, i ove godine domaći poljoprivrednici učestvovali su na vodećem itаliјаnskom sајmа uprоizvоdnjе, lоgistikе i distribuciје vоćа i pоvrćа u Riminiju “MACFRUT 2023”.
Ove godine, na sajmu je učestvovalo 6 privrednih društava iz Srpske na zajedničkom štandu koji je organizovala Privredna komora Republike Srpske.
Svečanom otvaranju ovog prestižnog sajma prisustvovali su predsjednik Privredne komore RS Pero Ćorić, sekretar Udruženja poljoprivrede i prehrambene industrije u PKRS Dragan Šepa, predstavnici ministarstva ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede RS, kao i predstavnici Narodne skupštine RS.
Predsjednik Privredne komore Republike Srpske Pero Ćorić razgovarao je u Riminiju sa predsjednikom Privredne komore regije Emilia Romagna, Carlom Battistinijem, koji je posjetio štand Privredne komore Republike Srpske.
Tom prilikom, razgovarali su o učešću privrednika iz Srpske na ovom prestižnom sajmu kao i o budućoj saradnji.