Zaključen Ugovor o obavljanju poslova stručnog osposobljavanja šefova prevoza i vozača u međunarodnom drumskom prevozu

16.03.2023.

Ministar komunikacija i transporta BiH u Savjetu ministara Edin Forto zaključio je u ime Ministarstva Ugovor o obavljanju poslova stručnog osposobljavanja šefova prevoza i vozača u međunarodnom drumskom prevozu sa Konzorcijumom koji čine Institut za edukaciju Spoljnotrgovinske komore Bosne i Hercegovine (nosilac Konzorcijuma), Centrotrans – dioničko društvo za prevoz putnika, turizam i trgovinu Sarajevo, Ustanova za obrazovanje odraslih „Edukativni centar Privredne komore Republike Srpske“ Banja Luka i Srednja škola za saobraćaj i komunikacije Sarajevo.

Zaključivanju Ugovora u ime Privredne komore Republike Srpske, prisustvovao je sekretar Udruženja saobraćaja i veza Dragoslav Mihajlović.

Ovim ugovorom se širi mreža za stručno osposobljavanje šefova prevoza i vozača, a proces edukacije čini pristupačnijim.