Delegacija održala u Ulmu redovni radni sastanak sa predstavnicima detaširanih privrednih društava

21.06.2024.

Delegacija u sastavu predstavnika Privredne komore RS, Spoljnotrgovinske komore BiH i Ministarstva vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH, a koju predvodi predsjednik Privredne komore RS Pero Ćorić, održala je u Ulmu redovni radni sastanak sa predstavnicima detaširanih privrednih društava.

Na pomenutom sastanku razgovarano je o aktuelnim problemima poslovanja ovih firmi, korišćenju detašmana, kao i svemu onom što komore u saradnji sa ministarstvom čine na rješavanju aktuelnih problema, sa kojima se ovaj sektor suočava.

U okviru redovne radne posjete delegacija je obišla i gradiliste nove gradske uprave grada Reutlingen gdje su domaće firme angažovane na ovom značajnom projektu.

Domaćin ovogodisnjeg radnog sastanka bilo je privredno društvo Termomontaža a.d. Banja Luka koje se već dugi niz godina bavi izvođackim radovima u oblasti mašinskih instalacija kako na njemačkom tako i na domaćem tržištu.